Lampy druciane, czyli z przeplatanych w różny sposób metalowych prętów, stają się bardzo popularne wśród osób, które cenią są niebanalne rozwiązania. Już sama forma takiej oprawy źródła oświetlenia jest oryginalna i przykuwająca uwagę, poza tym, ażurowa konstrukcja lampy drucianej sprawia, że światło ulega spektakularnemu rozproszeniu w sposób skuteczny rozjaśniając pomieszczenie.
NIE TYLKO LAMPY WISZĄCE
Oferta dostępnych na rynku lamp drucianych nie ogranicza się tylko do tych typu wiszącego stosowanych wewnątrz pomieszczeń. Ażurowa konstrukcja z prętów jest stosowana także w:
- kinkietach zewnętrznych,
- kinkietach wewnętrznych,
- lampach ogrodowych,
- plafonach,
- lampach stołowych nocnych.
Dzięki wielu rodzajom tego typu oświetlenia, możemy wybrać element, który będzie najbardziej nam odpowiadał, a jednocześnie zaspokoi naszą chęć na posiadanie oryginalnego dodatku.
OSZCZĘDNIE LUB OZDOBNIE
Lampy druciane dzięki materiałowi, z którego są wykonane, mogą mieć formę powyginanych w finezyjny sposób abażurów albo też oprawa lampy może ograniczyć się do jednego lub dwóch prętów wygiętych w geometryczny kształt. Przeróżne formy, jakie może przybierać lampa druciana, sprawiają, że stosuje się ją w różnych typach wnętrz:
- industrialnych słynących z oszczędnych form (żarówka jest opleciona prętem na wzór lamp przemysłowych)
- nowoczesnych (tutaj znakomicie sprawdzą się druciane abażury w formie ostrosłupa)
- glamour (w lampach do tego typu wnętrz dobrze wyglądają druciane abażury tworzące miękkie, opływowe linie)
- retro (tradycyjny kształt abażura jest odwzorowany za pomocą pręta i odpowiednio wypełniony kształtami o zaokrąglonych liniach).
Lampa druciana może spełniać funkcję oświetlenia wielo- jak i jednopunktowego. W pierwszym przypadku rozmieszczenie poszczególnych części oświetleniowych lamp bywa bardzo oryginalne. Jeśli mamy zamiar wzbogacić wnętrze mieszkania lampą drucianą, warto rozejrzeć się wśród produktów takich firm jak: Sigma, Nowodvorski, Candellux czy Globo.